Výhody krbových kamen s teplovodním výměníkem

„Krbová kamna s teplovodním výměníkem mají řadu výhod oproti běžným krbovým kamnům.

Mezi hlavní výhody patří:

  • Vytápění celého domu: Teplovodní výměník v krbových kamnech umožňuje ohřívat vodu, která je pak rozváděna do topného systému domu. Tímto způsobem lze vytápět celý dům, včetně radiátorů, podlahového vytápění nebo ohřevu TUV. 
  • Úspora nákladů na energie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem mohou pomoci snížit náklady na energie. Teplo z krbu se nevyužívá pouze k vytápění místnosti, kde se krb nachází, ale také k vytápění celého domu. Tímto způsobem lze snížit spotřebu plynu nebo elektřiny.
  • Ekologická šetrnost: Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou ekologičtější než běžná krbová kamna. Důvodem je, že teplo z krbu se využívá efektivněji. To znamená, že se spálí méně paliva a do ovzduší se vypustí méně škodlivin.
  • Pohodlné ovládání: Krbová kamna s teplovodním výměníkem lze pohodlně ovládat pomocí termostatu. To umožňuje udržovat v domě konstantní teplotu.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou vhodným řešením pro všechny, kteří hledají efektivní a ekologické vytápění celého domu.

Nejžádanější krbová kamna s teplovodním výměníkem:

Krbová kamna Prity K1 W8

Malá a praktická kamínka vhodná na chatu či malý domek Výkon: max. celkový 12 kW (8 kW voda+4 kW vzduch) jmenovitý ( 6 kW voda + 3 kW vzduch ).
Průměr kouřovodu: 130 mm. Hmotnost: 70 Kg.
Jmenovitý- provozní – výkon tohoto výrobku je 9 kW. Je schopen vytopit prostor o objemu 150 - 180 m3.

Krbová kamna Prity K1 W8

Krbová kamna Prity K1CP W8 litinová deska - černá 80

Výkon: max. celkový 12 kW (8 kW voda+4 kW vzduch) jmenovitý ( 6 kW voda + 3 kW vzduch ) malá kamna s teplovodním výměníkem a varnou horní litinovou deskou Průměr kouřovodu: 130 mm.
Jmenovitý- provozní – výkon tohoto výrobku je 9 kW. Je schopen vytopit prostor o objemu 150 - 180 m3.

Krbová kamna Prity K1 W8

Krbová kamna Prity S1 W10 - černá

Výkon: celkový max. 14kW(10kW-voda+4kW-vzduch) jmenovitý ( 7,5 kW voda + 3 kW vzduch ) Horní strana kamen je lemována přesahující ocelovou lištou, která případně umožní vložení dlažby pro estetické dotvoření interiéru Průměr kouřovodu: 130 mm
Jmenovitý- provozní – výkon tohoto výrobku je 10,5 kW. Je schopen vytopit prostor o objemu 170 - 210 m3.

Krbová kamna Prity S1


Navštivte naši prodejnu